Haber

İsrail’in Batı Şeria’daki saldırısında bir Filistinli hayatını kaybetti

İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki bir kasabaya düzenlediği baskında bir Filistinlinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail güçleri, Batı Şeria’nın Tubas kentine bağlı Akkabe beldesine baskın düzenleyerek bir konutu kuşattı.

İsrail askerleri tarafından kuşatılan evde bulunan Filistinlilerin teslim olma talebine kasaba sakinleri tepki gösterdi.

Bölgede İsrail askerleri ile silahlı kişiler arasında çatışma çıkarken, askerler bazı Filistinlileri gözaltına aldı.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Akkabe kasabasında yaşanan olaylarda İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu 4 Filistinli yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Tubas Türk Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralılardan birinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Filistin’in resmi ajansı WAFA’nın yayımladığı haberde, İsrail güçlerinin bir süredir yaralıların hastaneye nakledilmesinde sorun yaşadığı kaydedildi.

İsrail ordu radyosunun haberinde, Akkabe kasabasında İsrail askerleri ile silahlı kişiler arasında çatışma çıktığı, askerlerin aranan bir kişiyi yakalamak için kuşattıkları evi iki roketle vurduğu belirtildi.

Evde saklanan kişilerin yaklaşık bir ay önce silahlı eylem düzenleyen hücrenin üyeleri olduğu iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu