Haber

Bursa İnegöl’de protokol için ilk yardım eğitimi

BURSA (İGFA) –İnegöl Belediyesi ve İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Grubu (İNDAK) iş birliğiyle tüm ilçe protokolü, kurum yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve İNDAK gönüllülerine yönelik “Temel İlkyardım Eğitimi” düzenlendi.

Bu alanda farkındalık yaratmak amacıyla Sani Konukoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde İnegöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Kamil Saçkesen; Temel ilk yardım ilkeleri, hayati tehlike durumlarında doğru yanıt sistemleri, yaralanma, kanama, kırık, yanık, bayılma, kalp krizi gibi acil durumlarla baş etme konusunda bilgi verildi.

Programın açılışında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün çok değerli kurum yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, İNDAK yöneticilerimiz ve gönüllülerimiz var. Bugün İnegöl’de protokolümüzle bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş’ta bir deprem yaşadık. Burada hem kendimize hem de kurumlara çok ciddi faydalar sağladık” dedi.

İNDAK YAZILI BAŞARI HİKAYESİ

İNDAK’ın başarılarından bahseden Lider Taban, “İNDAK burada farklı bir başarı hikayesi yazdı. Haklarından vazgeçmek istiyorum. Bu depremde gördük ki binalarımızın sağlamlığı kadar bu alanda yetişmiş insan gücüne de ihtiyacımız var. Özellikle arama kurtarma faaliyetlerinde insan gücünüz kadarsınız. İNDAK ekibimiz deprem bölgesinde bulunduğumuz bölgeye çadırlarını kurarak hızlı bir şekilde faaliyetlerine başladı. O kadar profesyonelce hareket ettiler ki orada yapılması gereken tüm detayları uyguladılar” dedi.

Konuşmaların ardından yaklaşık 2 saat Temel İlkyardım Eğitimi gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu