Haber

Ankara kulisleri bu iddiayı konuşuyor: AK Parti 16 Nisan’da seçim yapmayı planlıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin muhalefete “Seçim gününü sabırla beklesinler. Yeri geldiğinde hedeflerine ulaşmak için çaba göstersinler” açıklamasına rağmen AK Parti’nin seçimi erkene alarak 16 Nisan’da ortaya koymayı planladığı tez, , Ankara’nın kulislerine bomba gibi düştü.

RAKİBİN ADAYLIĞINI HAREKETE GEÇİRMEYİ PLANLAYIN

Siyasi arenada ses getiren erken seçim iddiasının 2 nedeni var. Bunlardan ilki, hükümetin Ocak ayında asgari ücrete, memur maaşlarına ve emeklilere yüksek zamlar yaparak yılın ilk üç ayında baz etkisi ile enflasyonu kağıt üzerinde düşürme arzusu, ikincisi ise istemesi. seçimi geciktirerek muhalefetin seçim sürecini hızlandırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha zayıf bir rakiple karşılaşmasının önünü açmak. .

“NİSAN AYINDAN İTİBAREN ASTRONOMİK FİYAT ARTIŞI OLABİLİR”

İddiayı iktidar kulislerinde gündeme getiren Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek şu ifadeleri kullandı; “Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Suudi Arabistan ve Azerbaycan’dan gelecek para piyasaları rahatlatacak. Emekli olacak yaşta olanların sorununun çözülmesi de hükümetin gücünü artıracaktır. Ancak nisan ayından itibaren bu olumlu hava bozulabilir. zamlar reel enflasyon nedeniyle eriyecek, astronomik fiyat artışları olabilir, “Kamu maliyesindeki bozulma, bütçe ve dış ticaret açığı artabilir. Bu da Haziran ortasına kadar hükümeti çok zor durumda bırakabilir.”

“İKİNCİ SEÇENEK ERDOĞAN’IN TBMM’Yİ FESHİ”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim için meclisi feshedebileceğini yazan Deniz Zeyrek, “AK Parti, MHP ve BBP’nin Meclis’te 335 sandalyesi var. Bu da iktidar partilerinin yenileme kararı alamayacakları anlamına geliyor. TBMM seçimleri. İkinci seçenek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni fesih etmesi”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu